Likya Yolu Sırt Çantam (12-13 kg)

dikeydunyam

Süper Üye
24 Ekim - 1 Kasım tarihlerinde, Fethiye Ovacık’tan Üçağız’a yürüdüğümüz faaliyette kullandığım malzemeler.

Yolda çok güzel tecrübeler edindik. Güzel insanlarla tanıştık, yürüdük, kamp yaptık. Bu yürüyüşten keyif almamızı sağlayan, kitap, yazı yazan, video, fotoğraf çeken, bilgilerini bizlerle paylaşan, yolun bakımında çalışıp sağlıklı bir şekilde yürümemizi sağlayan dernek ve kulüplere de çok teşekkürler. Biz de yaşadığımız tecrübeleri elimizden geldiği kadarıyla paylaşıp, gidecek olanlara faydalı bilgiler sunmaya çalıştık. Videoların devamı gelecek. Keyifli yürüyüşler. Sevgiler.

merhaba belki video dizinizde söylemiş olabilirsiniz ve ben farketmemiş olabilirim; size bir sorum olacak.
Toplamda kaç yakıt kartuşu (kaç gramlık) harcadınız. (kaç günde? hangi kullanım sıklığında?)

Merhaba son videomdaki genel bilgiler ve öneriler videosunda değişmiştim. Biz sadece 450 gr lık Evolite kartuş kullandık. %90 doluluktaydı. 9 gün kullandık, günde 2 şer kere çay ve kahve yaptık. Yemeklerimizde genel olarak hazır ürünler olduğu için ısıtıp yiyebildik. Sabahları yumurta yaptık, akşamları da hazır yemekleri 3-5 dakika ısıtıp tükettik, bu şekilde neredeyse tam yetti. Kullandığımız yemeklere buradan bakabilirsiniz.

emeğe sağlık da emek karşılığını bulmuyor ki. 773 görüntülenme almış. bir de aşağıdaki videoya bakar mısınız. 15 liralık torpil ve füze + cep telefonu çekimi = 2 milyon görüntülenme

Sağ olasın hocam olduğu kadar artık. Senin de emeğine sağlık tüm yaptıkların için. Bu şekilde güzel bir zincire dönüyor. İşine yarayana fayda sağlasın yeter :)

Bayram sonrasında gidiyorum yine. Uzun planlamadan sonra çok sayıda değişiklik yaptım. Geçen yıl suyla beraber 20kg civarındaydım. Bu yıl bu ağırlığı su olmadan 12 kg'a düşürmeyi başardım. Ağırlık/Hacim optimizasyonu çok zor bir iş. Yanımda kamera vs. taşımıyorum, belki bazı yürüyüşçülerin fazlalık olarak düşüneceği bir kahve setim var, 230g lık kartuş ve 400g kahvesiyle yaklaşık 1,5 kg ağırlığı var. Çantam büyük olmadığından yemekle ilgili enerji verici atıştırmalar dışında yanıma fazlalık bir şey almıyorum. Bazı kamplarımda yerleşimden uzakta olacağım, 4-5 noktada yemek sorununu yoldan alacağım şeylerle geceyi geçirmeyi planlıyorum. Baz ağırlığı oluşturan herşeyi ultralight sınıfından Amerika'dan temin etmeme rağmen düşebildiğim ağırlık 12 kg oldu ki benim için gayet ideal ama daha iyisi de olabilir. Yürüyüşe yine ovacıktan başlayıp gidebildiğim kadar giderim düşüncesiyle üst alt herşeyden üstümdekiler hariç ikişer yedek aldım.

Geçen yıl yaşadığım tüm fiziksel olumsuzluklara rağmen yaptığım 1 haftalık yürüyüşün beni çok rahatlattığını gördüm. Bu rahatlığı elde edebilmek için çok daha fazla masraf ederek yaptığım aktiviteler pek işe yaramamıştı. Bir de büyük bir aksilik olmazsa aldığınız şeyler uzun süre sizi götürecek türden, masrafa değiyor. Eğer yılda 1-2 orta/uzun mesafeli yürüyüş yapacaksanız maliyet sınırlarınızı zorlamanızı tavsiye ederim.

Bir bilgilendirmede bulunayim. Kabak sahile bir firma el koymus! Beton falan var sahile yakin kamplar yok. Biraz iceride bir tane bulabildim, bir daha da gelmem kabak sahile. Yarin cennet koyu uzerinden yediburunlar rotasini kullanacagim. Bu kaya gecisi denilen kisim zor mudur valizle? Selamlar, saygilar.

Bir bilgilendirmede bulunayim. Kabak sahile bir firma el koymus! Beton falan var sahile yakin kamplar yok. Biraz iceride bir tane bulabildim, bir daha da gelmem kabak sahile. Yarin cennet koyu uzerinden yediburunlar rotasini kullanacagim. Bu kaya gecisi denilen kisim zor mudur valizle? Selamlar, saygilar.
Bence vazgeçin. Valizle telef olursunuz. Caminin oraya çıkıp dolmuşa binerek gideceğiniz yere devam edin veya bakkala rica edin, makul bir ücret karşılığında gideceğiniz yere götürsün.

Bence vazgeçin. Valizle telef olursunuz. Caminin oraya çıkıp dolmuşa binerek gideceğiniz yere devam edin veya bakkala rica edin, makul bir ücret karşılığında gideceğiniz yere götürsün.
Haklisiniz, beni yordu bu parkur. 3.5km civarinda ama onceki gun tamamladigim 20km lik parkurdan cok daha yorucuydu. Oyle ki burada geceyi gecirdim. Yolda kimseye rastlamadim, zaten yoldayken pek kullanilmadigi anlasiliyor. En azindan bu yil icin oyle, ilk yuruyenlerden oldum bu sene. Inis ve cikislar cok uzun degil ovacik kabak arasinfaki parkura kiyasla ama neredeyse yolun yarisini ucuruma paralel yurumek ve yolun cok daha az taslik olmasi kaymama neden oldu 3 yerde. Benim gibi acemiler icin zor olur ve yukseklik korkusu olanlar icin de sikintili bir yol. Yaklasik 3.5km lik parkuru ben 3 saate yakin bir surede tamamladim. Kaya tirmanisi noktasi yolun diger kisimlarindan cok da farkli degil, ozellikle bahsedebilecegim bir zorlugu yokmus.

Cennet koyuna gelince, su anda sahilde ruslar var. 20 ye yakin genc bir topluluk, buradaki tesis sahile 200m yukarida ve cadir kurulabiliyor. Ayni zamanda ates yakilmadigi surece sahilde de cadir kurulmasina izin veriyorlar. Su ihtiyaci icin isletmenin alinca tarafindaki dagdan boruyla cektigi su sayesinde sahilde kalanlar isletmeden su alabiliyorlar. Yine 10 tl karsiliginda dus imkani da var tesise cikanlar icin. Sahil tamamiyla ruslarla dolu.

Geri