Kış kampı için İstanbul'dan araçsız kolay ulaşılabilecek yer tavsiyesi olan?

icemanphts

Yeni Üye
Herkese merhaba!
20 yaşındaki kızımla Şubat 2019'da insanlardan uzak bir yerde karda 3-4 günlük kış kampı yapmak istiyoruz.
Ancak İstanbul'dan araçsız ulaşabileceğimiz, nispeten kısa yürüyüş mesafesiyle ulaşabileceğimiz bir yer tavsiye edebilecek olan var mı?
Geçtiğimiz yıl yine Şubat ayında Uludağ'da kamp yapmıştık. Uludağ'a İstanbul'dan ulaşım oldukça kolay olmuştu. Ancak bu sene farklı bir yere gitmek istiyoruz.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

geçen sene iğneada'ya gittik iki gece kamp kurduk. dupnisa mağarasını gezdik. alabildiğine orman, yemyeşil yerler. nedense rant oralara uğramamış. bizim millet pek rağbet etmemiş.

sakar-yıldız trans doğa yürüyüşü rotası varmış hiç haberim yoktu.

20180812_132313.jpg

geçen sene iğneada'ya gittik iki gece kamp kurduk. dupnisa mağarasını gezdik. alabildiğine orman, yemyeşil yerler. nedense rant oralara uğramamış. bizim millet pek rağbet etmemiş.

sakar-yıldız trans doğa yürüyüşü rotası varmış hiç haberim yoktu.

İğneada'ya iki kez gittim, ama hep yaz mevsiminde. Hakikaten muhteşem doğası olan yerler. Geçtiğimiz yaz Beğendik'te, Bulgar sınırına çok yakın (Bulgaristan'daki sınır bayrakları görülebiliyor) bir noktada, plaj dibinde gecelemiştik çadırda (eşim de geldiğinden plajda kamp yapabilmiştik ancak, çünkü ıssız yerlerde korkuyor). Kışın gitmek nedense aklıma gelmemişti. İyi oldu. Bunu kızımla değerlendireceğim.

Bahsettiğiniz yürüyüş rotasını duymuştum, bir arkadaşımın arkadaşı yürümüş, oradan biliyorum. Kızımla aynı zamanda uzun bir tatile denk getirebilirsek bu rotayı yürümek istiyoruz. Yürürsek deneyimlerimizi burada paylaşırım.

Hep kendi aracımızla gittiğimizden, araçsız nasıl gidilebileceği konusunda pek bilgim yok. Ancak İstanbul'dan İğneada'ya sanırım kolay ulaşılabilir. Sonrasına bakarız artık.

Kıyıköy'e de gitmiştik. Her iki akarsuyu da gezmiştik kayıkla. Kamp yapanlar vardı akarsu boyunca ve gıpta etmiştik (eşimden dolayı kamp yapamadık). İğneada'dan ziyade burası daha çekici geldi bu yüzden.

Tavsiyeler için çok teşekkür ederim! Değerlendireceğiz.

Bu arada Saint Paul Yolu yazılarınızı ve YouTube videolarınızı zevkle takip ediyorum. Devamını iple çekiyorum. Bir emekli olsam, kimse beni tutamayacak :DDD

Tam olarak aynı yerler aklıma geldi (kastro hariç). Ancak "insandan uzak" talebini karşılar mı emin değilim. Sanırım bir parça yürümek gerekecek.

Tavsiyeler için çok teşekkür ederim.
Bahsettiğiniz yerlere hep yaz mevsimi gittiğimden kışın gitmek nedense aklıma gelmemişti :)
Kızımla değerlendireceğiz.

Tekrar teşekkür ederim.

neden daha önce aklıma geldi bilmiyorum, Şile Hacıllı köyü ve Gebze Ballıkayalar'ı araştırın. İkisi de size yakın sayılan yerler. Hatta kampı ve kamp alanını fotoğraflarsanız yazılarda kullanırım süper olur. Selamlar

neden daha önce aklıma geldi bilmiyorum, Şile Hacıllı köyü ve Gebze Ballıkayalar'ı araştırın. İkisi de size yakın sayılan yerler. Hatta kampı ve kamp alanını fotoğraflarsanız yazılarda kullanırım süper olur. Selamlar

Çok teşekkür ederim, değerlendireceğim. Eğer gidersem ve fotoğraf çekersem, ki çekerim, sizinle paylaşmaktan memnuniyet duyarım.

Saygılar

Geri