Kaz tüyü mont yıkatmak için güvenilir yer önerisi. (Ankara ve ya İstanbul)

fen0men1903

Yeni Üye
Merhabalar ben yaklaşık 3 senedir rab alpine microlight kaz tüyü mont kullanıyorum. montumun bir çok yeri eskisi gibi pufuduk değil. pufuduk olan yerler de var ama üst kısım böyle dümdüz neredeyse. elimle ne kadar denesem de olmadı. kuru temizlemeler hallederiz dedi aldı ama hiç bir değişiklik olmadı neredeyse. evimde kurutma makinem olmadığı için ben kendim yıkamaktan çekiniyorum bir kere nikiwax ile yıkadım ama kurutmada acayip zorlandım ve gene de düzeltemedim.

Ankara'da güvenilir bu işiş halledebilecek bir yer biliyor musunuz?

İstanbul'da ailem yaşıyor belki istanbul bakırköy civarında da bu iş için öneri alabilirim.

şimdiden çok teşekkür ederim.

Uygun ısı ve deterjanla çamaşır makinasında yıkayabilirsiniz. topaklanmayı önlemek için de sadece montunuzu atın makinaya, 2-3 tane de tenis topu atın içine. Sonra da asarak değil, sererek kurutun. Mont makinanın içinin tamamını kapsamasın ama, yarısı boş olsa iyi olur.
Ama siz yine de ürünün üzerindeki tavsiyeleri okuyun tabii, bir şey olursa sorumluluk kabul etmem :)

Uygun ısı ve deterjanla çamaşır makinasında yıkayabilirsiniz. topaklanmayı önlemek için de sadece montunuzu atın makinaya, 2-3 tane de tenis topu atın içine. Sonra da asarak değil, sererek kurutun. Mont makinanın içinin tamamını kapsamasın ama, yarısı boş olsa iyi olur.
Ama siz yine de ürünün üzerindeki tavsiyeleri okuyun tabii, bir şey olursa sorumluluk kabul etmem :)
yani yıkama önerisi de sizin verdiğiniz gibi, herhalde son bir denem daha yapacam bunu yıkamak için. ya da artık tüyler özelliklerini kaybetmiş de olabilir.

• büyük boy çamaşır leğenine ılık su doldurun
  • suya 2 kapak Nikvax kaz tüyü deterjanı dökün
  • suyu köpürtün
  • montu suya gömün, elinizle yoğurun, suyu iyice yedirin. 5-6 dakika boyunca işlemi tekrar edin
  • 20 dk kadar suda kalsın
  • 5-6 dakika boyunca tekrar yoğurun
  • leğeni boşaltın.
  • 3-4 kez yeni su doldur boşalt yaparak ceketi durulayın
  • tekrar leğeni ılık suyla doldurun
  • soya 2 kapak nikwax down proof dökün
  • montu suya gömün, elinizle yoğurun, suyu iyice yedirin. 5-6 dakika boyunca işlemi tekrar edin
  • cekete durulama yapmadan sudan alın
  • ceket büzüşmüş, tuhaf bir görüntüye sahip olacak, endişelenmeyin
  • ceketi suyun süzüleceği bir yere asın (askıya asıp duşun başına asabilirsiniz)
  • suyu iyice süzülünce oda sıcaklığında asın
  • ilk 1 gün elleşmeyin
  • ikinci gün hafif hafif kabartın
  • üçüncü ve dördüncü günler gene hafif hafif kabartın, topaklanma varsa elinizle nazikçe dağıtın
Yıkama esnasında cekete nazik davranın. Hoyratça yıkarsanız, kaz tüyünün bulunduğu kapsüller yırtılacak, tüyler ceket içine dağılacak, bir yerde yığılacak, ayrıca ceketten tüy kaçacaktır.

• büyük boy çamaşır leğenine ılık su doldurun
  • suya 2 kapak Nikvax kaz tüyü deterjanı dökün
  • suyu köpürtün
  • 5-6 dakika boyunca tekrar yoğurun
  • leğeni boşaltın.
  • 3-4 kez yeni su doldur boşalt yaparak ceketi durulayın
  • tekrar leğeni ılık suyla doldurun
  • soya 2 kapak nikwax down proof dökün
  • cekete durulama yapmadan sudan alın
  • ceket büzüşmüş, tuhaf bir görüntüye sahip olacak, endişelenmeyin
  • ceketi suyun süzüleceği bir yere asın (askıya asıp duşun başına asabilirsiniz)
  • suyu iyice süzülünce oda sıcaklığında asın
  • ilk 1 gün elleşmeyin
  • ikinci gün hafif hafif kabartın
  • üçüncü ve dördüncü günler gene hafif hafif kabartın, topaklanma varsa elinizle nazikçe dağıtın
Yıkama esnasında cekete nazik davranın. Hoyratça yıkarsanız, kaz tüyünün bulunduğu kapsüller yırtılacak, tüyler ceket içine dağılacak, bir yerde yığılacak, ayrıca ceketten tüy kaçacaktır.
çok teşekkürler en yakın zamanda deneyip size sonucu yazacağım :)

Geri