Kamplı yürüyüşlerde ne yenir?

SerkanO

Yeni Üye
Arkadaşlar sırt çantalı kamplı uzun yürüyüşlerde, birkaç günlük ekspedisyonlarda yiyecek işini nasıl hallediyorsunuz? Yanınıza yemek için neler alıyor, nasıl pişiriyor ve hatta gıdaları bozulmadan nasıl saklıyorsunuz?

Kuru yemiş + tugbada gün arasi gibi şeyler var bu bardakta çorba bardakta makarna felan tercih edilebilir

Ben lavaş alıyorum ya da bazlama, onun yanında da nutella. oldukça besleyici, bunların dışında da tabi ki kuru badem, fındık, kayısı.

Arkadaşlar sırt çantalı kamplı uzun yürüyüşlerde, birkaç günlük ekspedisyonlarda yiyecek işini nasıl hallediyorsunuz? Yanınıza yemek için neler alıyor, nasıl pişiriyor ve hatta gıdaları bozulmadan nasıl saklıyorsunuz?

Aslında herkesin kişisel tercihine göre değişir. 1-3 günlük faaliyette corba, kısın donmayan, yazın da bozulmayan yiyecekelr tercih ederim. Tulum içinde ve sıcak havada ise, toprağı eşerek içinde saklarım.

nihayet kamp yemekleri hakkında bir şeyler yazdım. henüz tam anlamıyla bitirmiş olmasam da yayınladım. kendi tercihlerimden yola çıkarak yazdım. neler yeneceği kişiden kişiye değişebilir. kimseye "şöyle yap" "bunu ye iç" diye dikte etmiyorum. uzun mesafe sırt çantalı yürümekten hoşlandığım için hafif ve pratik gıdalar tercih ediyorum.

kısa, uzun fark etmez, yemek işini genellikle aşağıdaki gibi çözüyorum. ana yemek makarna oluyor. tat katmak için peynir, kuru et, kavurma gibi şeyler ekliyorum.

Geri