Kamp Ocağı Vida Yuvası Sorunu

Celcag

Yeni Üye
Merhaba 8-9 yıl önce aldığım kovea ocağın kartuş bağlantısı aniden kartuşu tutmamaya başladı , başka kartışlarıda denedim sonuç değişmedi , çözüm varmıdır?

Bir fotoğraf yollasanız yakın çekim.
Kartuşun değil de ocaktaki yivlerin yalama olmasından kaynaklı olabilir.
Çözüm ancak tornada yeniden yiv attırmak olabilir, son derece kısıtlı bilgiyle yazıyorum bu arada, ama o da ocaktaki vidalı kısımın çapını küçültüp tehlikeli sonuçlara yol açabilir.
Başka fikri olan ya da başına gelen varsa yardımcı olabilir belki.

merhaba kartuşlu ocaklarda birkaç model hariç genellikle rüzgarlık ile kullanmak kartuş ocak ve rüzgarlık arasında çok sıcak bir hava yaratacağı için kartuş contalarının erimesine neden olur (ocağın takıldığı nokta ile tüp vidası arasındaki modeline göre 1-2 adet bulunan contalardan). msr pr 2 kullanıyorum hiçbir zaman rüzgarlık ile kullanmadım bunu bildiğimden dolayı , bir başka nedende şu olabilir kartuşun vidalarının yalama olması , aklıma şuan gelenler bunlar contalarının eriyip erimediğine bi bakabilirsiniz detaylı bir resim eklerseniz yardımcı olabiliriz. aslında en sağlıklı ocak kullanma biçimi şudur : contalarının erimeyeceğinden eminseniz rüzgarlık takıp , altına da oturma matı gibi birşey koyarak ısı verimini artırıp öyle kullanmak eğer erir diyorsanız rüzgarlıksız oturma matı üstünde pişirmek. oturma matı koymanın sebebi şu eğer 15-20 dk bir ocağı yaktığınızda elinizi tüpe değdiğinizde buz gibi olduğunu farkedersiniz hatta çiğ ile kaplandığını görürsünüz bu nurgaz evolite gibi nispeten ucuz kartuşlarda olan birşey ve ısı verimini ve birkaç değeri de düşürüyor diye biliyorum oturma matı bunu kısmen azaltıyor . yurtdışında primus un winter gas power gas gibi çeşitli gaz kartuşu tipleri var onlarda sanırım olmuyor ama onları kullanmayada gerek yok :p

Son düzenleme:
Bana contadan değil de yivleri yalama olmuş gibi geldi. Bunun yukarıda yazdığım (olmayacak şey de olabilir) dışında çözümü olur mu emin değilim.
Modeli neydi bu kovea nın.

Çözüm kağıt sıkıştırmak :) instagramdaki resmi hesaplarıyla bağlantı kurdum ,ömrünü tamamlamış dediler, o kadar ...

kovea stove spare parts / kovea stove replacement parts yazıp ararsanız bir şeyler çıkıyor. sanırım parçayı tedarik edip değiştirebilirsiniz.

Çözüm kağıt sıkıştırmak :) instagramdaki resmi hesaplarıyla bağlantı kurdum ,ömrünü tamamlamış dediler, o kadar ...
Gerçi adamlara da bir şey diyemedim şimdi. Tabi kullanım sıklığınızı bilmiyorum ama, eğer sık faaliyete çıkan biriyseniz 9 yıl iyi süre.

Geri