Kaçkar Dağları - Avusor Gölü ve Altıparmak Dağları Zirve Tırmanışı

dikeydunyam

Süper Üye
9 günlük Kaçkar Dağları ve Yaylaları rotamıza Ayder Yaylası üzerinden Avusor Yaylası'ndan başladık. Sırasıyla gezdiğimiz yaylalar ve tırmanış yaptığımız dağlar. Rota güzergahımızı aşağıda yazdım. Toplamda 9 günde 120 km yürüdük ve 2 zirve faaliyeti gerçekleştirdik. Rotada elimden geldiğince video çektim ve bunları bölüm bölüm yayınlayacağım. İlk bölümü aşağıdan izleyebilirsiniz.

Avusor Yaylası
-Altıparmak Dağları Tırmanışı
Huser Yaylası
Yukarı Kavrun Yaylası
-Kaçkar Kavrun Dağı Tırmanışı
Samistal Yaylası
Hazindağ Yaylası
Pokut Yaylası
Sal Yaylası
Hazindağ Yaylası
Amlakit Yaylası
Palovit Yaylası
Trovit Yaylası
Karmik Yaylası
Hacıvanak Yaylası
Baş Yayla
Kale
Çat Köyü

Video:

Videoyu izledim, güzel temiz bir faaliyet olmuş, tebrik ederim. Şansınıza hava çok güzelmiş, Altıparmaz zirvesine çıkmadım hiç ama cidden güzel. Drone çekimlerin de harika, sabah erken gölün üzeri donmuş, o görüntüler çok iyiydi.

Son düzenleme:
Nefis faaliyet olmuş ayaklarınıza sağlık. Çekimleriniz de gayet başarılı. Asolo bot ile taban ayrılmasını ben de Gürcistan Mestia da yaşamış ve bir rotayı iptal etmek zorunda kalmıştım. Kronik sorun mudur nedir bu Asolo larda anlamadım. Gerçi aynı botu beş altı sene haşatını çıkarana kadar kullananlar da var.
Son söz olarak şunu söyleyeyim o avusora ve dahi diğer yaylalara kadar bütün yola beton dökenkerin o döktükleri betonlar ve asfaltlar....
Oraları betonsuz ve asfaltsız adımladığım için ne de şanslıymışım

Videoyu izledim, güzel temiz bir faaliyet olmuş, tebrik ederim. Şansınıza hava çok güzelmiş, Altıparmaz zirvesine çıkmadım hiç ama cidden güzel. Drone çekimlerin de harika, sabah erken gölün üzeri donmuş, o görüntüler çok iyiydi.
Çok teşekkürler. Şansımıza hava gerçekten bir hafta boyunca çok güzeldi, sadece dönüş günümüzde sağanak yağmur gördük. Donmuş olan göl baya donuk, görüntülerde tam olarak anlaşılmasa da.

Nefis faaliyet olmuş ayaklarınıza sağlık. Çekimleriniz de gayet başarılı. Asolo bot ile taban ayrılmasını ben de Gürcistan Mestia da yaşamış ve bir rotayı iptal etmek zorunda kalmıştım. Kronik sorun mudur nedir bu Asolo larda anlamadım. Gerçi aynı botu beş altı sene haşatını çıkarana kadar kullananlar da var.
Son söz olarak şunu söyleyeyim o avusora ve dahi diğer yaylalara kadar bütün yola beton dökenkerin o döktükleri betonlar ve asfaltlar....
Oraları betonsuz ve asfaltsız adımladığım için ne de şanslıymışım
Çok teşekkürler. Asolo bot ile benzer sorunu yaşayan arkadaşlarımda oldu. Malzemenin raf ömrüyle de alakalı biraz ve uzun süre kullanılmayınca, havasız ortamda bekletilince de sorunlar olabiliyor. Biraz gizliden gizliye vurdu, çok ufak görünen olay epey büyüdü. Güzel bir ders oldu ama. Ben de geçen sene Mestia ve Kazbek bölgelerinde kullandım botu bir sorun yoktu :) Yeşil yol kapsamında bir çok yaylaya yeni yollar yapılmış fakat üzerine hala beton dökülmemiş konu yargıtayda kalmış bildiğim kadarıyla ama o yol bile bir çok yerin daha fazla kirlenmesine neden olmuş maalesef. Artan tur araçları, katledilen doğa. Çok iyi yapmışsınız eskiden gezmekle...

Geri