İlk defa tek başıma kamp

Babür

Yeni Üye
Öncelikle herkese selamlar 17 yaşında lise 3 ü bitirmiş biriyim geçen seneden beri aklımda kamp yapmak var ailemle yapıcaktım sıkıntılar oldu olmiyicak hiç arkadaşlarım deseniz kafalar bir dünya her şeyi arabaya bağlıyorlar rahatlık açısından tamam da asıl eğlencesi burda işin zaten anlıyıcağınız tek başıma kaldım az çok tecrübe ettiğim konular var en son karar malzemelerimi hazırlayıp tek başıma çıkmak istiyorum biraz daha para kasıyorum sizin düşüncelerniz nelerdir acaba tecrübeli abilerim ablalarım kardeşlerim şimdiden teşekkürler.

Ne taraflara gitmeyi düşünüyorsunuz? Bir de daha önce kamp/doğa tecrübeniz oldu mu?

Saroz körfezi çok hoşuma gitmişti bandırma balıkesir tarafları erdek tatlısu kamp alanlarını tam ayarlamaya çalışıyorum daha çok sahil taraflarına yakın yerler yapmak istiyorum sizinde bildiğiniz yerler varsa çok iyi olur ulaşımı çok ta zorlamayacak saroz da aslında o kadar yakın değil ama sizlerden de öner alabilirm bu arada kamp deneyimim hiç olmadı ama yemek konusunda ateş konusunda sıkıntı çekiceğimi düşünmüyorum bir yerden başlamak gerek

Şimdi bahsettiğiniz coğrafyanın özellikle sahil taraflarını çok bildiğim söylenemez. Zira ben sahilden ıraksayıp dağlara yakınsamaya çalışırım genelde. Ancak Balıkesir-Erdek hattına az kuzeyde Çanakkale'nin güneyini de eklerseniz (Asos, Küçükkuyu gibi) oldukça fazla seçeneğiniz olur. Bu saydığım yerlerde sahil kenarında falan bolca kamping alanı var. Bu arada bu tarz alanlar aradığınızı düşünerek söylüyorum. Değilse Akçay, Altınoluk, Geyikli gibi yerlerde denizden uzaklaşıp Kaz dağlarının çevre çeperinde oldukça güzel dağlık/ormanlık yerler mevcut. Bir de naçizane bir hatırlatma yapayım. Ateş yakmayın. Bu mevsimde oralar ateş yakmak için oldukça riskli. Bana kalırsa hiçbir mevsim (çok soğuk bir kış kampında olabilir belki) ateş yakmayın.

Merhaba Kardeşim.
Şimdi bir yerden başlamak doğru ama bir yanlış yerden başlarsan başına bela alırsın.
Nereden nasıl başladığın önemli. Örneğin ;
Ekipmanların tam mı? Hangi mevsimde atacaksın ?
Tercihin Camping Alanların olsun. Hem insanlar olur hem yardım alabilirsin hemde kafan rahat olur.
Tek başına tutup bilmediğin yerlerde camping alanı dışı bakir yerlere inziva kampı yapmaya çalışma tecrüben yoksa hiç başlama önce deneyimle camping alanlarını gez tecrube edın ateşş türleri ateş yakma şekilleri vs cadır kur kaldır yemek vs pişir gibi dogru ekipman seçimi kullanımı gibi bunlar hakkında bol bol video izle tecrübe edin.Edindiklerinide camping alanlarında uygulamaya çalış

Geri