Ekipman Seçiminde Yardım Lazım

caalar

Yeni Üye
Merhaba,

Ben doğa sporları meraklısı bir üniversite öğrencisiyim. Bir hafta sonra Kuzey Avrupa seyahatine çıkacağım. Gideceğim yerlerde kamp kurmak istiyorum çünkü hem otelde kalmaya param yetmez hem de o kadar doğal güzelliğin içinde tabiatla bütünleşmek dururken otelde kalmak istemiyorum. Okuldaki dağcılık kulübünde kampçılık tecrübesi edindim ama elbette bu tecrube malzeme seçiminde doğru kararı vermeme yetmez. Lutfen bana bu konuda tavsiye verin.
Gidecegim ulkeler: Finlandiya, Isveç, Norveç, Izlanda. Yazdigim ulkelerin kuzeyden guneye her yerini gezecegim. Ucaklarda ekstra bagaj ucreti odememe neden olmayacak kadar kucuk, yagmura ve ruzgara makul derecede dayanabilecek ve olabildigince ucuz bir cadir ve canta almam gerek.

Tesekkurler,

Türkiye'den satın alma, böylece hem ekstra bagaj parası ödemezsin, hem de Avrupa'da daha ucuza alma şansın olur (hatta duty free alıp vergisini iade alabilirsin). Bütçe belirtmediğin için tavsiyede bulunamıyorum.

Merhaba,

Ilk duragim Finlandiya. Soylediginiz seyi ben de dusunmustum ama Finlandiya'da fiyaylar daha yuksekti. Butce belirtmedim cunku almam gerekiyorsa alacagim ama mumkun oldugunca az para odemeyi tercih ederim.
Türkiye'den satın alma, böylece hem ekstra bagaj parası ödemezsin, hem de Avrupa'da daha ucuza alma şansın olur (hatta duty free alıp vergisini iade alabilirsin). Bütçe belirtmediğin için tavsiyede bulunamıyorum.

Geri