Ege Turu ve Kamp

refaba

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar öncelikle şunu belirtmeliyim kampçılık hakkında hiçbir fikrim ve bilgim olmadığını belirterekten konuya girmek istedim. Biz 3 arkadaş İstanbul'dan çıkıp sahil boyundan Muğla ya kadar araba ile yolculuk yapacağız fakat bizler hotel, motel, pansiyon vs tarzı yerlerde kalmaktansa çadırda kalırız hem böyle bir tecrübemiz olur hemde doğa ile baş başa kalırız dedik. Problemimiz kamp malzamelerinden çok rotada oluşuyor. Eğer ki böyle bir tecrübesi olan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.

Merhabalar,
Uzun bir rota olduğu için kaç gece kamp kurmayı planladığınıza göre bir rota tavsiye edebilirim.

Merhabalar,
Uzun bir rota olduğu için kaç gece kamp kurmayı planladığınıza göre bir rota tavsiye edebilirim.
Merhabalar ben size direk tarih vereyim 20 Temmuz akşamı İstanbul'dan çıkıyoruz 29 Temmuz Akşamı İstanbul a geri dönüş yapacağız biraz kısa bir süre ama bunu en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Merhaba, hızlıca fikrimi belirteyim.

Bir kere su şart. mutfağa benzer kap kaçak yıkayabileceğiniz müştemilat olması da şart. Duş olmazsa olmaz. Yani mevsim itibarıyla önerebileceğim tek kamp yeri "kampingler"

kamping haricinde sessiz bir köşeye kamp kurup takılalım derseniz perişan olursunuz. yıkanmak sorun olur. bulaşık yıkamak sıkıntı olur. denizden çıkarsınız tuzlu halde bir süre sonra rahatsız eder.. Gölge bulamazsanız sabah 6'da çadırın içi sauna gibi olur.. serseri, hırsız gelir gider..

Benim tavsiye edebileceğim kamping alanları şunlar

1- Ada Camping Cunda Ayvalık
2- Muğla Akyaka - Ören arası muhtelif kamping alanları
3- Faralya
4-Kaş'ta muhtelif kamping alanları
5-Datça'da muhtelif kamping yerleri
6-Olimpos ve Çıralı'da çeşitli kampingler
7- Yeni Foça - Eski Foça arası kampingler
8- Edremit Körfezinin kuzey bölümü
9- Dikili Bademli Killik koyu
10- Salda Gölü
11-Kovada Gölü

Gidip de bir yerde kalmayın. Her gün değişik yerlere uğrayın.

Merhaba, hızlıca fikrimi belirteyim.

Bir kere su şart. mutfağa benzer kap kaçak yıkayabileceğiniz müştemilat olması da şart. Duş olmazsa olmaz. Yani mevsim itibarıyla önerebileceğim tek kamp yeri "kampingler"

kamping haricinde sessiz bir köşeye kamp kurup takılalım derseniz perişan olursunuz. yıkanmak sorun olur. bulaşık yıkamak sıkıntı olur. denizden çıkarsınız tuzlu halde bir süre sonra rahatsız eder.. Gölge bulamazsanız sabah 6'da çadırın içi sauna gibi olur.. serseri, hırsız gelir gider..

Benim tavsiye edebileceğim kamping alanları şunlar

1- Ada Camping Cunda Ayvalık
2- Muğla Akyaka - Ören arası muhtelif kamping alanları
3- Faralya
4-Kaş'ta muhtelif kamping alanları
5-Datça'da muhtelif kamping yerleri
6-Olimpos ve Çıralı'da çeşitli kampingler
7- Yeni Foça - Eski Foça arası kampingler
8- Edremit Körfezinin kuzey bölümü
9- Dikili Bademli Killik koyu
10- Salda Gölü
11-Kovada Gölü

Gidip de bir yerde kalmayın. Her gün değişik yerlere uğrayın.

Teşekkür ediyorum gayet güzel bilgilendirdiniz.

Geri