Doğa yürüyüşlerinde gps seçimi - saat mi el tipi mi?

arkadaşlar selamlar. benim gps almaya ihtiyacım var. şimdilik hafta sonları gruplarla katıldığım yürüyüşlerde gps cihazını öğrenmeyi, ardından uzun likya gibi yürüyüşlerde etkin biçimde kullanmayı planlıyorum.

el tipi gps mi alayım (garmin veya magellan) veya saat tipi gps mi alayım karar veremedim. saati günlük hayatta da kullanabilmek cezbediyor. ancak ekranın ufak olması, şarj süresi düşündürüyor.

bir diğer alternatif de android telefona uygulama yüklemek..

bilgi ve fikir verirseniz sevinirim. selamlar. kolay gelsin.

konu ile alakalı mı bilemedim ama bir anımı aktarmakta beis görmüyorum; likya yolunu bireysel olarak "kervan yolda düzülür" mantığı ile kağıt harita ile yürüyordum, teknolojik olarak da maps.me haritasını indirmiştim. sabah uyanınca akşam yorulunca tarzı yürüyüşümde su yönünden hep temkinliydim, daha sonra 2 kişilik gruba 3. kişi olarak dahil oldum ve onların wikiloc haritası bulunuyordu. bi hayli işimizi görse de bizi susuz bıraktı, öncü kuvvet misali bir arkadaşımızı gönderdik su depolayıp getirdi.

uygulamaya erişimim olmadığı zaman hep suyum oluyordu. bazı dayanaklar umduğumuz verimi veremeyebiliyor. bir kaç defa yoldan saptığımız ve geri döndüğümüzde olmuştu.

ama yine de önemliler çünkü at izi it izine karışabiliyor.

Geri