Deuter AirContact mı? Lowe Alpine Manaslu mu?

Sizce hangisi?

• Deuter AirContact 55+10

Kullanılan: 3 60.0%
  • Lowe Alpine Manaslu 55:65

Kullanılan: 2 40.0%

• Kullanılan toplam oy
    5

mertcansyl

Yeni Üye
Herkese merhaba,

Forumda çok yeniyim. Yaklaşık 2 senedir az çok bu sporlar uğraşamaya çalışıyorum. Yeni bir çanta almayı düşünüyorum. Kısa süreli doğa yürüyüşleri (hiking) ve kamp yapabiliyorum. 1-2-3 haftalık şehir-ülke gezilerine gidebiliyorum. Uzun süreli doğa yürüyüşlerine çıkmak istiyorum (trekking), Likya’yı yürümek istiyorum. Ekipmanlarımı da yavaş yavaş hafifletmeye başladım.

Deuter AirContact 55+10 ve Lowe Alpine Manaslu 55:65 arasında kaldım.
Deuter: 1300₺
Lowe Alpine: 850₺

Fiyat farkı beni Lowe Alpine çekiyor. Lowe Alpine alabilecek durumdayım şu anda. Deuter için biraz daha mı toplamalıyım? Sizce hangisini tercih etmeliyim? Nedeniyle birlikte yazarsanız çok sevinirim.

Öncelikle trekking ve hiking kavramlarını yerli yerinde kullandığınız için teşekkür ediyorum kendi adıma. Çanta konusuna geçerken hafiflettiğiniz ekipmanlar arasına çantanın kendisini de eklediğinizi tahmin ediyorum. Bu amaçla ufak bir hatırlatma olacak sadece ama Deuter Aircontact neredeyse 3 kilo, şahsen kullanmadığım ama hiç de fena görünmeyen Lowe Alpine ise 2,5 kilo civarında. Ben size ikisinden de ucuz, belki daha önemlisi ikisinden de oldukça hafif (1900 GR) şunu önersem:
https://www.amazon.com/Deuter-Act-Lite-Hiking-Backpack/dp/B07CMBJB1T
Sanırım henüz Türkiye'de bu yeni versiyonu satışta değil. Bu konuda yanlışım varsa ve düzeltilirsem sevinirim.

Öncelikle trekking ve hiking kavramlarını yerli yerinde kullandığınız için teşekkür ediyorum kendi adıma. Çanta konusuna geçerken hafiflettiğiniz ekipmanlar arasına çantanın kendisini de eklediğinizi tahmin ediyorum. Bu amaçla ufak bir hatırlatma olacak sadece ama Deuter Aircontact neredeyse 3 kilo, şahsen kullanmadığım ama hiç de fena görünmeyen Lowe Alpine ise 2,5 kilo civarında. Ben size ikisinden de ucuz, belki daha önemlisi ikisinden de oldukça hafif (1900 GR) şunu önersem:
https://www.amazon.com/Deuter-Act-Lite-Hiking-Backpack/dp/B07CMBJB1T
Sanırım henüz Türkiye'de bu yeni versiyonu satışta değil. Bu konuda yanlışım varsa ve düzeltilirsem sevinirim.

Merhaba, geri dönüşünüz ve öneriniz için teşekkür ederim. Act Lite’lara da uzun bir süre baktım ancak hafiflik sağlanırken o mükemmel deuter sırt desteği ne yazık ki eksik kalıyor çantada. O yüzden seçeneklerim arasına bile koymamıştım bu modeli. Zaman daralıyor benim için, büyü ihtimalle lowe alpine tercih edeceğim

O konuda haksız değilsiniz. Air contact ve prolardaki konfor act lite serisinde yok. Ama konforsuz bir çanta değil kuşkusuz. Bu yazıyı çok büyük ihtimalle okumuşsunuzdur:
https://www.outdoorhaber.com/malzeme-inceleme/hafif-sirt-cantasi-deuter-act-lite-6510-incelemesi
Belki gözünüzden kaçmıştır diye hatırlatmak istedim.
Ancak Lowe Alpine Manaslu alırsanız da eminim pişman olmazsınız. Kullanmadım bu çantayı yada görmedim ama gayet iyi görünüyor incelediğim kadarıyla. Hem Lowe Alpine sayılı markalardan sırt çantası alanında hem de Deuter'den 600 gr daha hafif.
Alıp kullandığınız zaman burada izlenimlerinizi paylaşırsanız, ilgilenen diğer arkadaşlar açısından fikir verici olur.

Deuter "ACT" aslında "Aircontact" kısaltması. yani sırt sistemi aynı. sadece kullanılan malzeme hafif o kadar. Yeni ACT çantalarda artık "ACT" ibaresi yerine AirContact kullanıyorlar.

Geri