Amazon'dan gps siparisi

Alaattinin Kafa Lambası

Yönetici
Yönetici
Selamlar,
Amazon.de'den Garmin Gpsmap 64s siparisi verdim. Bugun (23 subat) birkac dakika once odemesini tamamladim.

Teslimat 28 subat - 3 mart arasinda ongoruluyor. Amazon gumruk vergisi ve kargo ucretini toplam ucrete dahil etti. Bu nedenle icim rahat.

1 adet Garmin Gpsmap 64s
1 adet kilif
1 adet karabinali tutucu

Gumruk kargo hersey dahil Turkiye maliyetinin 900-1000 TL altina mal oldu.

Teslimata kadar tum sureci burada paylasacagim.

Hangi kargo firmasiyla teslimat yapiyorlar, bir aksaklik olacak mi hepsini yazacagim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180223-142521.png
    Screenshot_20180223-142521.png
    276.1 KB · Görüntüleme: 9
tüm hafta sonu boyunca kargo "bugün gönderildi" gösterdi, ancak pazar akşamı "dalga mı geçiyorsunuz" tadında bi mesaj atınca tedarik konusunda gecikme olduğunu, ancak bugün gerçekten çıktığını ifade ettiler.

MNG_KARGO_TR ile gönderildi

ibaresi var, altında da amzylvxxxx... şeklinde bir takip kodu eklenmiş..

mng'yi görünce hayal kırıklığına uğradım. UPS veya DHL olsaydı başıma bir iş gelmeyeceğinden emin olabilirdim.

inter.mngkargo.com.tr adresinden ulaştığım yetkili takip kodunun sistemde görünmediğini, amazon ile irtibata geçmemi söyledi. dakika 1 gol 1 yahu arkadaş madem bu işlerin altından kalkamıyorsun, neden girersin bu işlere... hesapta perşembe günü teslim edecekler (amazondaki bilgiye dayanarak söylüyorum) umarım çetrefilli bir hal almaz.

telefondaki mng yetkilisi "kargonuz teslim edince görürüz" diyor.. yahu ben göreyim ki geldiği gün şubeden teslim alayım veya o gün evde bulunayım. takip olayının amacı da bu zaten.. teslim alsam takip etmeye neden ihtiyaç duyayım la havle.

amazon-siparis.jpg

bu arada bir bilgi daha vereyim.
Amazon kredi kartından tahsilatı ürünler paketlenince yapıyormuş. Ertesi güne (24 şubat) kadar kartımdan çekim gerçekleştirmediler. Acaba iptal mi oldu şu bu derken Amazon'a mail attım. Ürünler fiziksel olarak kutuya girmeden tahsilat yapmıyorlarmış.
Bizim firmalar gibi önce parayı alıp, sonra elimizde kalmamış deyip de iade işlemi için süründürmüyorlar. umarım bizim sözüm ona e-ticaretçiler amazondan feyzalır.

Geri