-10C konfor sicakligi uyku tulumu arayisi

Selamlar, aklimdayken soyliyim iceriye ucuz/pratik yollu bu basit perde sistemi ihtiyaciniz olabilir rahatca giyinmek icin.

Mum hem tehlike arz eder hem oksijeni yer kapi cam kapaliysa.

Astar dedigim, ince bir ozel sentetik ortu, buyukce bir bohca/koza gibi tulumun icine full girebilen bir urun, onun icine giriyorsunuz bir ortu gorevi goruyor. Ben bir urun kullaniyorum biraz pahali, kimi begenmiyor kimi begeniyor yorumlarda emin olamadigimdan marka model yazmadim (daha cok sirt cantasiyla gezen cadir yapan icin hafif bir urun). Bunun yerine daha ucuz yollu cozumleri yazmayi denedim.

Biraz deneyimleyip nerden usuyorsaniz lokal cozumler de bulabilirsiniz. Orn sirt usuyorsa alt yalitiminiz sorunlu bir ek battaniye alta koymak vb. bir cozum deneyebilirsiniz. Ayaklar usuyorsa sicak su torbasi veya yun corap, ayaklara polar sarma vb. Genel usuyorsaniz tulumun ustune battaniye, ilave sicak su torbasi vb. cozumler uretebilirsiniz.

Imkan olursa araci ruzgardan daha korunakli alana da cekebilirsiniz. Tas yerine toprak zemin daha iyi olabilir.
Teşekkürler dediklerinizi dikkate alicam çok iyi oldu bu

Teşekkürler ilginiz için zeminde halifllex koydum camları izalasyon yaptim, zmo dediğiniz zemine yorgan gerek yok,çünkü koltukları çıkarttım tek kişilik sedir ve üzerine iyisinden sünger husky anapurna ile tamamladım,ama tulum üzerine battaniye iyi fikir,o dediğiniz su torbasıni dün aldım ama japon pazarindan,30 liraya
Onlardan bende de var, üç beş kullanımda su sızdırmaya başlıyor. Fashy'den aldım, Alman malı, evladiyelik yapmış adamlar.

Selamlar,

Benim de uyku tulumu ihtiyacım var. Elimde bir adet Husyk Monti var, fakat tırt. Yüksek konfor 0 derece olan tulum 5 derecede bile titretti.

Konu içerisindeki Marmot ürünü çok hoşuma gitti fakat boyuma uygun değil. 190 cm biri için önerebileceğiniz bir tulum var mıdır ?

Son düzenleme:
Selamlar,

Benim de uyku tulumu ihtiyacım var. Elimde bir adet Husyk Monti var, fakat tırt. Yüksek konfor 0 derece olan tulum 5 derecede bile titretti.

Konu içerisindeki Marmot ürünü çok hoşuma gitti fakat boyuma uygun değil. 190 cm biri için önerebileceğiniz bir tulum var mıdır ?
Marmot never summer in sizin gibi uzun boylular için long versiyonları oluyor. Ciddi markaların hepsinde bu seçenek var. Sanırım 2.05 e kadar boyda kullanılır.

Marmot Never Summer'i depremden uc gun once iki gunluk Spil kar kampinda denedim. Gayet iyiydi gece -8C belki daha dusmustur ama ruzgar yoktu.

Ardindan diger ekipmanlara guvenip Hatay'da arama kurtarma ve yardim calismalarinda da kullandim, sicak bile geldi cogu zaman.

Kullandigim thermarest xlite modeli (4.2R) sisme matin yatay hucrelerinden bazilari patladi iceride.. ayak kisminda kocaman bir tek hucre olusup mati harcadi..

Ben de satici ile konustum sagolsunlar usa ile yazisip durumumu aktardilar, makul bir fark verip thermarest xtherm modelini aldim (6.9R) / daha soguk yerlerde de arama kurtarma isi olursa diye

Bozulan xlite modeli fotosu asagida / ekte.

Ekli dosyalar

• IMG_20230218_070225.jpg
    IMG_20230218_070225.jpg
    6.4 MB · Görüntüleme: 4
Geri